Search
  • Aleksandra Maj

Automaty wideo na prawdziwe pieniądze

Od kiedy gry na automatach weszły do Internetu, stały się najbardziej ulubioną rozrywkową hazardową. W Polsce cieszą się niesłabnącą popularnością, ponieważ są zabawne, mają fabułę, piękną grafikę, animacje, dostosowaną ścieżkę dźwiękową do danego typu slotu oraz wiele funkcji pozwalających mnożyć zakłady. W tym przewodniku dowiesz się więcej dlaczego tak jest. W naszym przewodniku opiszemy funkcje w automatach na prawdziwe pieniądze, żebyś wiedział, jakie mogą zwielokrotnić Twój zakład. Znajdziesz tu wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Z pewnością zależy Ci na wygraniu jak najwięcej pieniędzy. W automatach gracze często wygrywają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Największe wygrane fundują automaty z progresywnym jackpotem, które różnią się od automatów wideo tym, że mają wytypowaną konkretną pulę do wygrania. Zawsze jest ona widoczna na ekranie.


Automaty wideo na prawdziwe pieniądze są losowymi maszynami i w głównej mierze zależą od szczęścia. Mają jednak zaprogramowane specjalne symbole i funkcje, które umożliwiają wygranie wysokich kwot. Zacznij granie w sloty od małego zakładu, żebyś wypróbował najpierw automat.


Wybór automatu wideo


Jeśli wejdziesz na stronę kasyna online, zobaczysz ogromną ilość gier od wielu producentów. Twórcami najlepszych automatów do gier na pieniądze są np.: NetEnt czy Microgaming. Wśród slotów są klasyczne, najnowsze, popularne i hity. W serwisach są posegregowane, żeby gracz odnalazł tę pozycję, na której mu zależy. Oferta gier w każdym kasynie rośnie, bo co roku powstaje kilkanaście nowych produkcji. Sprawdź też, jakie jest RTP danego slotu. Już powyżej 95% stopy zwrotu zakładu, daje możliwość pomnożenia stawki. Bywają także automaty wideo z RTP 99%.


Specjalne symbole i funkcje w automatach online


Sloty posiadają na bębnach przeróżne symbole. Niektóre maszyny mnożą zakład po trafieniu przynajmniej 2 lub 3 ikon na linii płatnej, czyli tej, którą wykupiłeś. W tabeli wypłat jest podana kwota, jaką otrzymasz, ale za najwyższy wykupiony zakład. Oprócz tych symboli są specjalne jak np. Wild i Scatter, gdzie Wild jest Dziką ikoną i zastępuje dowolny znak graficzny, oprócz Scattera, pomagając utworzyć zwycięską kombinację i zdobyć nagrodę. W niektórych slotach jest też Sticky Wilds. Ten dziki symbol zostaje zamrożony przez określoną ilość obrotów i przybiera postać dowolnego znaku na walcach, który jest potrzebny do dopełnienia zwycięskiej kombinacji w linii wygrywającej. Innym symbolem dodatkowym jest Stacked Wilds – losowa dzika ikona, która pojawia się na jednej rolce, może ją pokryć całkowicie. Spotkać możesz specjalny symbol Expanding Wilds, Cascading Wilds, Random Wilds i Shifting Reels.


Niezwykle pożądanym symbolem specjalnym jest Scatter, czyli rozproszenie. Funkcja ta pojawia się w różnych pozycjach na bębnach i dodaje darmowe spiny, które umożliwiają zwiększenie wygranej puli. Wystarczą 3 Scattery, żeby dostać darmowe zakręcenia. Oczywiście im więcej trafisz rozproszeń, tym automat przyzna Ci większą ilość darmowych obrotów. Liczba nie jest stała, zależy od danego automatu. W darmowych spinach są również Wildy, Scattery, ale często pojawiają się też dodatkowe funkcje, które zwiększają szanse na wygraną, takie jak lepkie dzikie karty, respiny itp. Darmowe obroty to nie tylko możliwość dodatkowego grania, ale i wygrywania wysokich kwot.


Wiele maszyn posiada jackpota, a jeśli uda Ci się go trafić, masz największą wygraną. Niemal we wszystkich produkcjach jest funkcja Gamble. Spotkałeś ją zapewne w darmowych wersjach gier. Gamble podwoi Twoją wygraną, jeśli prawidłowo odgadniesz kolor zakrytej karty. Jeśli Ci się nie uda, stracisz wszystkie pieniądze. W najnowszych produkcjach spotkasz wiele nowych funkcji, które są warte zainteresowania. Na koniec kilka słów o liniach wygrywających, bo gracze nas o nie pytają. Każdy automat posiada linie płatne. Może być ich 5, 10, 25, a nawet 243. Zalecamy granie na maksymalnej liczbie linii w grze, bo jeśli uzyskasz dobrą kombinację, zostanie ona pomnożona na wielu różnych liniach, ale tych wykupionych przez Ciebie. Im więcej jest linii aktywnych w automacie, tym większą masz szansę wygrania.