Search
  • Aleksandra Maj

Recenzja automatu online Columbus

Czy naprawdę duża wpadka może doprowadzić do powstania potęgi? Historia pokazuje, że tak. Włoski żeglarz i podróżnik Krzysztof Kolumb wyruszył w poszukiwaniu drogi do Indii, a pomyłkowo trafił na nieznany dotąd Europie ląd – Amerykę. Wszystko to działo się pod koniec XV wieku. Na tym motywie Novomatic dostawca gier na automatach oparł swój slot Columbus. Wyprawa Kolumba zmieniła losy Ameryki, dziś potęgi hazardowej. Czy jednak gra kasynowa Columbus, bazująca na postaci Kolumba, odkrywcy epoki Wielkich Odkryć Geograficznych, dostarczy graczom wielkich odkryć hazardowych?

Funkcje gry


Automat do gier Columbus to 5 bębnów zapełnionych 3 rzędami symboli. 9 linii wypłat, a zakłady na linię zaczynają się od 0,02, z minimalnym zakładem 0,18 na wszystkie 9 linii. Zatem to dobra opcja dla graczy on-line nie lubiących ryzykować zbyt dużych stawek. Wśród symboli znajdziemy postacie historyczne, jak osoba Kolumba czy ówczesnej królowej Portugalii Izabeli, dalej przyrząd nawigacyjny sekstant, złotą kolię oraz obrazki przedstawiające słynne statki: Santa Maria, Pinta i Nina. Statki pełnią rolę scatterów, zatem w tej grze mamy aż 3 scattery. Kolumb, jak łatwo się domyślić, to slotowy Wild. Bębny są także wypełnione symbolami karcianymi: 9, 10, J, Q, K i As.


Wartości wygranej za symbole ułożone w zwycięskich układach od lewej ku prawej to odpowiednio: 5 symboli sekstansów daje wygraną 2500 monet, taka sama ilość złotych kolii to 5000 monet, a za królową Izabelę x5 dostaniemy 10000 monet. Najwyżej płatnym symbolem jest Kolumb i jako jedyny symbol daje wygraną już za 3 sztuki ze swoja podobizną. Dostępna jest funkcja dla ryzykantów Gamble, pojawiająca się często w automatach do gry Novomatic, a polegająca na odgadnięciu koloru karty: czarne lub czerwone. Dobre odkrycie, jak u Kolumba, to sukces i podwojenie wygranej.


Wild i Free Spin


Symbol Kolumba jako Wild zamienia inne symbole na bębnach w najbardziej opłacalne układy wygrywające. Nie zastępuje tylko scatterów, czyli trzech osobnych symboli statków Santa Maria, Pinta i Nina. Jeśli scattery pojawią się na bębnach 1, 3 i 5 uruchomi się bonusowa runda Free Spin, na którą liczy wielu graczy. Otrzymuje się wtedy 10 darmowych spinów, a to następne okazja na upolowanie scatterów, które zadziałają jak Wild, by znów podarować Free Spin, gdy pojawią się na wyżej wymienionych pozycjach. Takie funkcje dają możliwości na porządną wygraną.


Podsumowanie


Columbus producenta Novomatic nie jest przełomowym slotem, nie odkrywa przysłowiowej Ameryki. Grafika dla jednych staroświecka, dla innych dobrze odda XV-wieczne klimaty podróżnicze. Zaletą są częste rundy bonusowe, a to jest najlepszy wariant dla hazardowej wyprawy po złoto. Możliwości obłowienia się w skarby podkreśla niebywale wysokie RTP na poziomie 97,3% i to jest z pewnością najbardziej ekscytująca część morskiej wyprawy z Columbusem. Zagramy w ten automat, na przykład, w kasynie Betsafe.